با ما درارتباط باشید 02166914066  و 09120280401  و 09132165439

0
سبد خرید شما خالی است!

آفت های مطالعه | پانسیون مطالعاتی در اصفهان مطلب ویژه

این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)
یکشنبه, 02 خرداد 1400 23:12;

آفت های مطالعه | پانسیون مطالعاتی در اصفهان| گروه آموزشی نریمان

 

Programs of Study Plan min 1536x864

همیشه کنکوری ها و مشکلات مطالعاتی با هم دست و پنجه نرم میکنن در صورتی که نتونن این مشکلات رو رفع کنن در دراز مدت قطعا بهشونضربه میزنه.آفت های مطالعه باعث میشن تا شما بازده کافی رو از درس خوندنتون نداشته باشین و سریع هم خسته بشین از درس خوندن؛ پس این موضوع رو جدی بگیرین تا از این موضوع های کوچیک ضربه نخورین و مانع موفقیتتون نشه.
حالا میخوایم براتون راجع به آفت های مطالعه بیشتر توضیح بدیم و بگیم به چند دسته تقسیم میشن:

۱-شکاک بودن در دروس حفظی، از آفت های مطالعه : | پانسیون مطالعاتی در اصفهان| گروه آموزشی نریمان


شکاک بودن در دروس حفظی قطعا به عنوان آفت های مطالعه شناخته میشه و خیل عظیمی از بچه های کنکوری با این مشکل دست و پنجه نرم میکنن و حتی شمایی که داری این متنو میخونی احتمال اینکه از این موضوع رنج ببری زیاده، پس به ادامه ی بحث به خوبی دقت کن تا بتونی به راحتی این مشکلو حل کنی.
حالا شکاک بودن در دروس حفظی چیه و چه ارتباطی با آفت های مطالعه داره؟؟!!شکاک بودن یعنی اینکه شما شروع به خوندن یه درس حفظی میکنین و بالافاصله بعد خوندن هرخط دوباره به خاطر شکاک بودنتون به همون خط بر میگردین تا ببینین حفظش کردین یا نه.
چند دقیقه میگذره نزدیک به نیم ساعت میشه و میبینین یه صفحه هم نخوندین و اینجوری هم نا امید میشین و هم خسته.
از بحث خستگی که بگذریم ، بحث وقت خیلی میتونه براتون مهم باشه چون شما کنکوری هستین و تمام ثانیه هاتون براتون ارزش داره ، از اینکه خسته میشین چاره ای نیست ، باید یکسال خستگی رو تحمل کنین تا به تموم آرزوهاتون برسین .حالا براتون یه راه حل ساده دارم اونم اینه که وقتی برای یکبار یه متن رو خوندین برای بار دوم برای تثبیت در مغزتون بخونین و دیگه بار سومی براش نداشته باشین و به جاش بعد چند ساعت قبل اینکه بخوابین روزنامه وار بخونینش تا به طور کامل توی ذهنتون جا بیفته. به همین راحتی میشه این مشکلو حل کرد!!
پس دیگه برای چنین مسئله ای نه وقتتون رو بگیرین و نه خودتونو خسته کنین که باعث شه چندین برابر حالت عادی انرژی مصرف کنین.

۲- پشت سر هم خواندن دروس، از آفت های مطالعه : | پانسیون مطالعاتی در اصفهان|


پشت سر هم خوندن که یه بحث جامعی هستش شامل دو بخش میشه :
۱- اولش اینکه که شما تمام دروسو پشت سر هم بدون وقفه بخونین و بدون هیچ استراحتی به پیش برین که این موجب میشه به شدت از درس خسته بشین و دیگه نتونین ادامه بدین.
البته شاید تا چند روز اول بتونین به خوبی پیش برین اما این خستگی به صورت ناگهانی نمایان میشه و به شدت شما رو تحت تأثیر قرار میده و این فشار دیگه نمیذاره درس بخونین چون بدن انسان هم تا یه حدی تحمل داره و از یه جایی به بعد جوابگوی خواسته های ما نیست.ما به شما توصیه میکنیم با توجه به تواناییتون برای خودتون بازه مطالعاتی درست کنین مثلا یک ساعت و نیم درس خوندن به همراه نیم ساعت استراحت یا دو ساعت خوندن به همراه نیم ساعت استراحت.
بازم میگم که به خودتون بستگی داره….
۲- دومش اینه که شما بیاین چند درس عمومی رو تو بازه های پشت سرهم یا چند تا دروس اختصاصی رو باهم بخونین.
خب این موضوع به شدت به مغزتون فشار میاره و بازم نمیذاره بازدهی حداکثر رو از درس خوندنتون داشته باشین و قطعا این کارها از آفت مطالعاتیهما به شما پیشنهاد میکنیم به صورت یکی در میون دروس حفظی و اختصاصی رو بخونین تا خسته نشین و بتونین به خوبی به پیش برین.

۳-بد نشستن، از آفت های مطالعه : | پانسیون مطالعاتی در اصفهان|


بد نشستن هنگام مطالعه علاوه بر اینکه از آفت های مطالعه هست ، بسیار بسیار در روند درس خوندنتون تأثیر گذاره.
حالا شاید براتون سوال بشه که چطور؟؟!!
شاید براتون پیش اومده که هنگام مطالعه خوابتون گرفته و همیشه هم از این موضوع ناله دارین ، البته شاید که نه قطعا همینطوره !!!این به خاطر طرز نشستنتون هنگام درس خوندنه ، اگه شما بعد از خوردن غذا به روی شکم دراز بکشین و شروع به درس خوندن کنین مطمئن باشین بیشتر از ده دقیقه طاقت نمیارین و به خواب میرین !!
همچنین اگه به پشت هم بخوابین همینطوره ، چه با شکم پر چه خالی !!کلا دراز کشیدن هنگام مطالعه به شدت خواب آوره؛ بهترین روش هنگام مطالعه نشستن روی صندلی استاندارد و همینطور میز استاندارده.

۴-فاصله کم کتاب با چشم از آفت های مطالعه: | پانسیون مطالعاتی در اصفهان|


فاصله کتاب یا تلویزیون یا هر چیز دیدنی با چشم که همواره پزشکان دربارش صحبت میکنن از مطالب مهم برای کنکوریای عزیز به شمار میره.
حتما شما دیدین خیلی از دوستاتون در سال کنکور یا سال بعدش عینکی میشن و این شاید شما رو نگران کنه!اصلا نزدیک کردن چشم به کتاب هنگام مطالعه علاوه بر اینکه موجب ضعیف شدن چشمتون میشه و تا آخر عمرتون شما رو با چالش عینک گذاشتن یا لنز گذاشتن یا حتی عمل جراحی رو به رو میکنه ، صد در صد در خستگیتون از درس خوندن و همچنین خواب آلودگیتون تأثیر داره !!
چون وقتی شما کتاب رو به چشمتون نزدیک میکنین باعث خستگی چشمتون میشه و این خستگی همیشه خواب رو به دنبالش داره.

۵-راه رفتن هنگام مطالعه، از آفت های مطالعه: | پانسیون مطالعاتی در اصفهان|


راه رفتن هنگام درس خوندن که قطعا از آفت های بد مطالعه هست این روزا خیلی از دانش آموزا رو تحت تأقیر قرار داره.خیلی از دانش آموزا فکر میکنن این کار میتونه کمکشون کنه، اینکار علاوه بر اینکه کمکتون نمیکنه باعث از دست رفتن تمرکزتون و صرف انرژی زیاد میشه!! چون شما وقتی راه میرین قطعا کلمات کتاب رو گم میکنین چون اینجوری تمام حواستون به کتاب نیست و این کار هم خستتون میکنه و هم انرژی زیادی ازتون می گیره .

۶-تکرار کلمات از آفت های مطالعه: | پانسیون مطالعاتی در اصفهان|


تکرار کلمات یا همون بلند خوندن کلمات پس از هر کلمه خواندن از هر صفحه نه تنها موجب یادگیری بهتر نمیشه بلکه از آفت های مطالعاتیه!!چون وقتی شما در حین مطالعه با صدای بلند تکرار میکنین این کار باعث از دست دادن تمرکزتون ، خستگی بیش از حد و مصرف انرژی زیادی میشه و نه تنها نتیجه خوبی نمیده بلکه به شدت میتونه برای یه دانش آموز کنکوری خسته کننده باشه و بازدهی خوندنش رو به طور محسوسی کاهش بده!!
پس از این روش برای مطالعه دوری کنین!!

۷-گوش دادن به موسیقی حین مطالعه، از آفت های مطالعه: | پانسیون مطالعاتی در اصفهان|


بچه ها به این موضوع دقت کنین.موسیقی در هنگام درس خوندن به شدت مضرره بر خلاف تصور خیلیاتون!!
شاید همیشه گوش دادن به موسیقی برای افزایش تمرکز مناسب باشه اما در اینجا صدق نمیکنه.
به چند دلیلی که الان میگم:
اول اینکه ذهنتون درگیر آهنگ میشه و دیگه حرفی از تمرکز نمیمونه !
دوما اینکه به شدت شما رو خسته میکنه.
سوما بازدهی مغزتون رو کم میکنه حالا چه جور؟؟!!
تا حالا شده یه کاری رو دارین انجام میدین و محو اون کارین و توی همون لحظه بهتون یه چیزی میگن و اصلا نمیفهمین چی گفتن؟؟!!این داستان حکم موسیقی گوش دادن رو داره و اون چیزی هم که نمیفهمین درسه چون مغز شما از گوش شما داده چیزی رو میشنوه و تحلیلش میکنه و بخشی از مغزتون درگیر آهنگ میشه پس اینجوری قطعا از بازدهیتون کم میشه.

شما می‌توانید برای داشتن اطلاعات بیشتر در مورد آفت های مطالعه | پانسیون مطالعاتی در اصفهان| گروه آموزشی نریمان به وب سایت زیر مراجعه کنید یا با شماره های زیر تماس حاصل بفرمایید.
www.narimanedu.ir
شماره تماس برای حضور در پانسیون مطالعاتی دخترانه در اصفهان :
09132165439
03136612866

پانسیون مطالعاتی در اصفهان| گروه آموزشی نریمان

نظر دادن

لطفا فیلدهای مورد نیاز را پر کنید